לוגו מאסטרו ליטושים

מאמרים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם ממש בקרוב

ליטוש מרצפות

כשאנחנו חושבים על עיצוב הבית או שיפוץ של בית עסק, אנחנו לא תמיד חושבים על הרצפה, אך מדובר בגורם חשוב שמשפיע על כל האווירה של החלל. בין מגוון טכניקות לשיפור מראה הרצפה, ניתן למצוא את ליטוש המרצפות, שהפך לשיטה שלא רק משפרת את המראה, אלא גם מחזקת את העמידות. במאמר זה נבחן מהו ליטוש מרצפות, מהם יתרונותיו הרבים, ואיך התהליך הזה נראה.

תוכן עניינים

ליטוש מרצפות

 

מה זה ליטוש מרצפות?

ליטוש מרצפות הוא תהליך יסודי שהמטרה שלו היא לשפר את פני הרצפה שלכם, לא משנה מה הסוג שלה – יש ליטוש שיש, ליטוש גרניט ועוד. באמצעות ליטוש מרצפות הרצפה יכולה להיות זוהרת ומבריקה מה שמשפר את הנראות שלה, וגם להיות עמידה יותר באופן משמעותי. בתהליך משחיזים את הרצפה ומורידים ממנה שכבה, כדי ליישר ולהפוך אותה לאחידה. כך רצפה ישנה יכולה להפוך לחדשה למראה. לא רק רצפות אפשר לשייף – קיים גם תהליך ליטוש מדרגות לו יש את אותם יתרונות.

 

מהם היתרונות של ליטוש מרצפות?

לליטוש מרצפות יש מספר יתרונות שיגרמו לכם לשקול לבצע תהליך זה:

  1. אסתטיקה: רצפות מלוטשות מייצרות מראה נעים במיוחד. הברק והניקיון הופכים את החלל למזמין, מוסיפים עומק לחדר, וגורמים לו גם להיראות גדול יותר. זה גם מוסיף תחושת יוקרה- ואפילו מחזיר אור.
  2. עמידות: מעבר ליתרונות האסתטיים, ליטוש רצפה גם משפר את עמידות הרצפות. הוא גם אוטם את המשטחים וגם מגן על הרצפה מפני לחות, שריטות וכתמים, ובכך הופך את הרצפה לעמידה ומאריך את אורך חייה.
  3. תחזוקה נמוכה: אחרי ליטוש מרצפות הרבה יותר קל לתחזק את הרצפה שלכם. המשטח החלק מונע מאבק ולכלוך להצטבר עליה, כך שאתם צריכים מעט מאוד בכדי לשמור על המראה של הרצפה. ניקיון עם חומרים מתאימים אחת לתקופה יעשה את העבודה.
  4. שיפור הבטיחות: ליטוש מדרגות או רצפות הוא בעל יתרונות בטיחותיים. כשנוצר משטח חלק אין יותר חספוס ובליטות, וכך ניתן למנוע נפילות, החלקות ופציעות אחרות. ליטוש רצפות הוא בחירה אידיאלית עבור אזורים עם תנועה גבוהה בה יש נטייה גדולה יותר לתאונות.

 

איך תהליך ליטוש רצפה נראה?

תהליך ליטוש רצפה מתבצע באמצעות אנשי מקצוע, והוא קורה בכמה שלבים. השלב הראשון יהיה שלב ההכנה הראשוני, בו ינקו את המשטח באופן יסודי כדי להסיר כל אבק, פסולת וציפוי שנשאר עליה. בשלב זה יש לתקן גם סדקים ופגמים שונים כדי להכין את התשתית לליטוש.

השלב הבא יהיה שימוש במכונות וציוד ליטוש מיוחד כדי לייצר בסיס חלק ואחיד. זהו בעצם תהליך של שיוף, שמוריד את השכבה העליונה של הרצפה שנשחקה. לאחר מכן אפשר יהיה להתחיל להשתמש בחומרי ליטוש רצפה. יש חומרים שונים שמתאימים לסוגי רצפות שונות, ואיש המקצוע שלכם יוכל לבחור את מה הכי נכון לכם.

לבסוף, יגיע שלב האיטום שהמטרה שלו היא לחזק את פני השטח ולהגן על הרצפה מפני בלאי עתידי. אנשי המקצוע ימרחו חומר איטום ייעודי שיגביר את עמידותן של הרצפות.

כל התהליך הזה יכול להימשך זמן מה, כשהזמן הכולל תלוי בגודל החלל ומצב הרצפה. זה יכול לנוע מחצי יום עבודה ועד כמה ימים שלמים. חלק משלבי התהליך צריכים להיעשות בזמנים שונים, לדוגמה בין שלב הליטוש עד שלב האיטום מומלץ לחכות כשבוע.

ליטוש מרצפות

איך מתחזקים רצפה אחרי ליטוש?

כדי לשמור על הרצפה שלכם במצב הכי טוב שאפשר, כדאי להקפיד על כמה כללי תחזוקה לאחר תהליך ליטוש שיש או סוגים אחרים. קודם כל, כדאי להימנע כמה שניתן מלשפוך חומרים שונים על הרצפה, בעיקר חומרים כימיים שונים שיכולים להזיק לה. כשאתם שוטפים את הרצפה, יש להשתמש במעט מים ובסבון מתאים (יש סבונים רגילים שיכולים להזיק). בנוסף, חשוב לא לגרור רהיטים אלא להרים אותם- כדי למנוע שחיקה של הרצפה.

 

לסיכום

ליטוש רצפה הוא תהליך שיכול לשנות לגמרי את מראה הרצפה שלכם. יש לו המון יתרונות, ביניהם גם חיזוק הרצפה ושמירה על בטיחות. אם אתם מעוניינים בתהליך ליטוש שיש, ליטוש מדרגות וכל סוג אחר- פנו אל מאסטרו ליטושים, בעלי ניסיון רב ותיק עבודות מפואר. הם יוכלו לקחת כל רצפה ולהפוך אותה לייחודית!

מאמרים אחרונים

לקבלת הצעת מחיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם ממש בקרוב

רוצים שנחזור אליכם?

השאירו פרטים